Image result for €«Øکس مسØول زندگی ات با؀€Ž

من توصیه می کنم در برابر مجسمه آزادی در سواحل شرقی آمریکا مجسمۀ مسؤولیت نیز در سواحل غربی آن کشور برپا شود. 

«مسؤول زندگی ات باش»

در کارخانه ای در یک منطقه تأسیساتی، هنگامی که زنگ نهار به صدار درآمد، همۀ کارگرها در کنار هم می نشستند و نهار می خوردند. همواره با نوعی یکنواختی تعجب آور یکی از کارگرها بستۀ نهارش را باز می کند و شروع به اعتراض می کند: 

- لعنت بر شیطان! امیدوارم که ساندویچ کالباس نباشد. من از کالباس متنفرم ! او عادت داشت هر روز بدون استثناء از ساندویچ کالباس شکایت کند و این کار را همواره بدون هیچ تغییری در رفتارش تکرار می کرد. 

هفته ها گذشت. کم کم سایر کارگرها از رفتار او به ستوه آمدند. سرانجام یکی از کارگرها به زبان آمد و گفت: 

- لعنت بر شیطان! اگر تا این اندازه از ساندویچ کالباس متنفری، چرا به همسرت نمی گویی یک ساندویچ دیگر برایت درست کند؟!

- منظورت از «همسرت» چیست؟ من که متأهل نیستم! من خودم ساندیچ هایم را درست می کنم. 

نتیجه: در حالی از زندگی خود می نالیم و هر روز، مدام از سختی ها و رنج های زندگی شکایت می کنیم که تمام شرایط حاکم بر زندگیمان حاصل اعمال، تفکرات و تصمیمات خود ماست! این قانون الهی است که هیچ کس غیر از ما نباید و نمی تواند برای ما تعیین تکلیف کند. ما خود، ساندویچ های زندگیمان را درست می کنیم. اگر از کیفیت آن ناراضی هستید به جای مقصر شمردن سرنوشتتان، تصمیم قاطع بگیرید و آن را آن طور که می خواهید بسازید و از آن لذت ببرید. 

انسان نیاز به «انتخاب» سرنوشتش دارد، نه «پذیرش» آن. 

«پائولوکوئیلو»

وقتی تصمیمات مهم زندگی گرفته می شود، هیچ شیپوری به صدا 

در نمی آید. «سرنوشت» بی صدا بر ما آشکار می گردد. 

«اگنس دومیل»

«تصمیمات» امروز «واقعیت های» فرداست. 

زمانی که چشمت به سازمانی بزرگ می خورد بدان که زمانی شخصی «تصمیم» شجاعانه ای گرفته است. 

«پیتر دراکر»

بهشت به فرشتگان داده شد. اما 

انسان باید بهشت خود را بیافریند. 

«دیباک چوپرا»

شما عظیم تر از آنی هستید که می اندیشید 1

مسعود لعلی 

شما عظیم تر از آنی هستید که می اندیشید 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دل نوشته هایی برای نورون های آینه ای داروهای گیاهی طرح ، نقشه ، پاورپوینت معماری طراحی اپلیکیشن مرکز تخصصی تولید و واردات انواع سیستم های کنترل تردد و راهبند اتوماتیک مطالب روز پولشمار یارا گوناگون Chris شرکت آریا گستر پاسارگاد خاوران